KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Kuyumculuk ve Takı Tasarımı

Kahramanmaraş Tasarım ve 3D Modelleme Merkezi Güdümlü Projesi İmza Töreni Yapıldı-20.05.2020

Kahramanmaraş Tasarım ve 3D Modelleme Merkezi Güdümlü Projesi İmza Töreni Yapıldı

31 Mayıs 2016 Salı günü Kahramanmaraş Valilik Makamında, Kahramanmaraş Tasarım ve 3D Modelleme Merkezi Güdümlü Projesinin imza töreni gerçekleştirildi.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin başvuru sahibi olduğu  Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Kahramanmaraş Kuyumcular Odası’nın proje ortağı olduğu Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Kahramanmaraş Tasarım ve 3D Modelleme Merkezi’nin sözleşmesi Vali Mustafa Hakan Güvençer ve KSÜ Rektörü Prof.Dr. Durmuş Deveci tarafından imzalandı.

Proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “DOĞAKA, KSÜ Rektörlüğü, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, iki meslek lisesi ve Kuyumcular Odası ortaklığı ile ama Üniversitemiz proje sahipliğinde yaklaşık 2 Milyon lira değerindeki Kahramanmaraş için son derece önem taşıyan Tasarım ve 3D Modelleme Merkezinin yapımı için protokol imzalıyoruz. İlimiz için hayırlar getirmesini diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

Rektör Deveci ise, “DOĞAKA’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Ticaret ve Sanayi Odamız, Kuyumcular Odamız ve Üniversitemiz ortaklığında büyük ortağı Üniversitemiz olan proje KSÜ Karacasu Kampüsü alanına kurulacak ve 18 ayda tamamlanacak bir projedir. Kuyumcular tasarım-modelleme için daha çok İstanbul’a gidiyor, bu proje hayata geçtiğinde kuyumcularımızı İstanbul’a gitmekten kurtaracağız.  Projenin Üniversitemiz ayağı olarak 3D modellemede yetişmiş sertifikalı eleman sayısını artırarak ta önce Kahramanmaraş’a sonra Türkiye’nin diğer illerine yetişmiş eleman transfer edebiliriz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız ve Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanı Hacı Mustafa Öz’de protokol imzalanması töreninde hazır bulundu.